Zestaw podtynkowy miska ze stelażem to najlepsze rozwiązanie do współczesnej łazienki. Zestaw podtynkowy składający się ze stelaża podtynkowego z miską wiszącą i deską to rozwiązanie niezwykle praktyczne i coraz bardziej popularne. Wpływa na przestronność naszej łazienki i zwiększa komfort użytkowania. Głównym elementem zestawu jest stelaż podtynkowy. To konstrukcja, na której jest zamontowana miska WC. Kupując gotowy zestaw miski z deską i stelażem, mamy pewność, że wszystkie elementy są ze sobą kompatybilne, zarówno pod względem montażowym, jak i wizualnym. Zakup kompletu to oszczędność czasu i pieniędzy.  Miska WC w zestawie ze stelażem podtynkowym to rozwiązanie wysoce estetyczne i higieniczne. Miska jest podwieszana, przez co mamy swobodny dostęp do podłogi, co bardzo ułatwia sprzątanie i pomaga w utrzymaniu czystości. . Elementy instalacyjne są zabudowane, a półka powstała po zabudowie może być wykorzystana do przechowywania np. kosmetyków. Obudowę stelaża możemy wykończyć dowolnie, tak, aby pasowała do aranżacji łazienki i była spójna z całością. Miska wisząca WC z deską powinna harmonijnie współgrać z resztą ceramiki, a przycisk spłukujący najlepiej dobrać do armatury. Miska wisząca z deską nada naszej łazience lekkiego i nowoczesnego charakteru. Idealnie wpisze się we wszystkie trendy wnętrzarskie. Znakomicie wygląda zarówno w łazienkach minimalistycznych, industrialnych czy glamour. Dzięki stelażom podtynkowym możemy zamontować ją praktycznie w każdej łazience.

Źródło in360.pl

Stelaż podtynkowy – szeroki wachlarz możliwości.

Oferta stelaży podtynkowych jest naprawdę duża. Jak wybrać ten najlepszy? Jakie opcje mamy do wyboru? Zajmijmy się podziałem stelaży ze względu na rodzaj zabudowy, czyli określenie rodzaju ściany, na jakiej chcemy go zainstalować. Inny stelaż należy wybrać, gdy chcemy zamontować go przy murze lub ścianie szkieletowej- jest to tzw. zabudowa lekka, określana też jako sucha, dedykowana dla ścian gipsowo-kartonowych lub gipsowo-włóknowych. Inny z kolei zastosujemy przy zabudowie ciężkiej, nazywanej też mokrą, czyli do montażu w murze, na etapie stawiania ściany. Ten rodzaj jest znacznie mniej popularny.  Ze względu na wysokość możemy podzielić je na wysokie i niskie.

Stelaże do zabudowy wysokiej, najczęściej wybierane, wysokość ramy nośnej waha się w nich od 110 cm do 130 cm

– Stelaże podtynkowe niskie, występują w dwóch wysokościach: 82 cm i 90 cm. Mają zastosowanie w łazienkach z ograniczonym miejscem. Pamiętajmy, że przy 82 cm, otwarta deska WC zasłoni nam przycisk. Dlatego praktycznie każdy niski stelaż oferuje możliwość montażu przycisku z przodu i od góry na półce powstałej nad stelażem. W tej opcji niemożliwe jest spuszczenie wody bez opuszczenia deski, co z drugiej strony jest na plus, bo zapewnia wysoki poziom higieny. Pośród stelaży podtynkowych wyróżniamy:

  • Stelaże cienkie Slim, o grubości 8 cm, pozwalające znacznie zaoszczędzić miejsce.
  • Stelaże naścienne, stosowane w dwóch przypadkach: jeśli nie chcemy kuć ścian albo chcemy dodać łazience dekoracyjnego i eleganckiego wyglądu. Najczęściej posiadają efektowną szklaną obudowę.
  • Stelaże narożne, to konstrukcja dedykowana łazienkom, w których mamy problem z ograniczoną przestrzenią.
  • Stelaże dla niepełnosprawnych, o wzmocnionej konstrukcji, dodatkowo przystosowane do montażu poręczy.
  • Stelaże z doprowadzeniem prądu – te modele są przeznaczone do montażu toalet myjących.
Źródło in360.pl

Z czego składa się zestaw podtynkowy?

W skład zestawu podtynkowego najczęściej wchodzi: stelaż podtynkowy, miska WC wisząca z deską, spłuczka, przycisk spłukujący i uszczelka wygłuszająca. Należy pamiętać, że stelaż podtynkowy to także cicha i oszczędna spłuczka. Zdecydowana większość zestawów podtynkowych zawiera miski WC bezrantowe, dzięki którym utrzymamy toaletę w doskonałej czystości. Na ogół są w komplecie z deskami wolnoopadającymi, które uczynią korzystanie z toalety cichym i komfortowym.

Zestaw podtynkowy – gotowe rozwiązania są najlepsze.

Stelaż podtynkowy to współczesna alternatywa dla tradycyjnych sposobów montażu. Pamiętaj, że decydując się na markowy produkt z oferty sprawdzonego producenta, masz gwarancję jakości i solidności wykonania. Miej na uwadze, że nie należy oszczędzać na elementach, które znajdą się pod płytkami. Muszą być maksymalnie trwałe, ponieważ ich wymiana w razie awarii może wiązać się z koniecznością rozkuwania ścian. Bez względu na jaki zestaw podtynkowy się zdecydujesz, bez wątpienia będzie on rozwiązaniem innowacyjnym, funkcjonalnym i bardzo praktycznym. Warto korzystać z gotowych rozwiązań!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*