Surowość jest aktualnie popularna w aranżacjach, dlatego spieki kwarcowe o betonowej strukturze możesz użyć nie tylko w kreowaniu modnych, industrialnych wnętrz, ale także minimalistycznych, nowoczesnych, a nawet tradycyjnych stylach. Wszystko zależy od koloru i formy produktu, dlatego sprawdź, jak zastosować go w tworzeniu przyjaznych wnętrz.

Spieki kwarcowe imitujące beton możesz wykorzystać do aranżacji ścian i podłóg wewnętrznych, ale także zewnętrznych elewacji i posadzek, np. na tarasie. Materiały dostępne są w różnych wymiarach oraz grubościach i mają bardzo niski parametr nasiąkliwości. Są też wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników zewnętrznych. Unikalne właściwości sprawiają, że spieki kwarcowe są coraz częściej wykorzystywane jako element dekoracyjnego wykańczania wnętrz, zwłaszcza że charakteryzują się wyjątkową estetyką.

Spiek kwarcowy w industrialnym pomieszczeniu

Struktura betonu to doskonała forma do łazienki lub kuchni. Możesz ją zastosować zarówno na podłodze, ścianach, jak i w kuchennym blacie. Żeby aranżacji dodać urozmaicenia, wprowadź do pomieszczenia nie tylko jeden kolor szarości, ale co najmniej dwa. Jeżeli posadzkę ze spieku kwarcowego wyróżnia ciemny grafit, połącz ją z mleczną szarością na ścianach. Industrialny salon będzie wyróżniał się praktyczną strefą relaksacyjną, jeśli na jasnej posadzce imitującej beton zaprezentujesz ciemniejsze meble i dekoracje, np. w antracytowym odcieniu. Dla ożywienia przydadzą się czarne, metalowe elementy, które spójnie nawiążą do produkcyjnych wnętrz, tak charakterystycznych dla tego nurtu. Udekoruj przestrzeń dużą ilością drewnianych lamp, emitujących miękkie, żółte światło.

Minimalistyczne wnętrza z wykorzystaniem szarego spieku kwarcowego

Spieki kwarcowe w różnych odcieniach szarości są idealne do podkreślenia prostoty minimalistycznych nurtów, w których liczy się designerska powściągliwość. Duże formy materiału doskonale ukryją podłogowe łączenia, tworząc ciekawą iluzję jednolitej i zupełnie gładkiej powierzchni. Warto jednak taką oszczędność stylistyczną ożywić, przełamując scenografię pomieszczenia wyrazistym dodatkiem. Do podłóg w betonowej odsłonie dobieraj ciekawe obrazy i połyskujące dodatki. Rattanowa lampa w efektownym wydaniu może stanowić magnetyzującą dekorację. Ustaw w rogu wysoki wazon ze szkła i wstaw do niego kilka ozdobnych traw. Wyszukaj minimalistyczne meble, ale charakteryzujące się długimi wspornikami, np. z jasnej sosny. Beton doskonale łączy się zarówno z metalem, jak i drewnem, dlatego wykorzystuj te elementy do ocieplania chłodnego charakteru wnętrza.

Betonowy spiek kwarcowy i drewno – duet inspirowany naturą

Do betonowej scenografii koniecznie wprowadź drewniane elementy, by zbudować wewnątrz pomieszczenia przytulną atmosferę. Czerp inspirację z natury, dlatego do szarych ścian i podłóg, wykończonych spiekiem kwarcowym, dobierz drewniane dodatki w postaci dębowych lub sosnowych komód, szaf i stołów. Idealnie z szarością kompletują się delikatne i przyjemne w dotyku materiały z naturalnych splotów, dlatego udekoruj pokój bawełnianymi kocami, sznurkowymi ozdobami i lnianymi poduszkami. Wprowadź jasne dekoracje z kamienia i zielone rośliny, jeśli zdecydowałeś się na ciemną, grafitową podłogę.  Koniecznie zwróć uwagę na ciepłe światło i szklane ozdoby, które dobrze będą wyglądać w towarzystwie chłodnego spieku kwarcowego.

Chłód betonowych posadzek ożywiaj połyskującymi elementami ze złota, srebra i różowej miedzi. Wprowadzaj kolory, które dodadzą wnętrzu energii i przełamią jego monotonię, jak biel, czerń lub pudrowe i roztarte pastele. Wykorzystuj w stylizacjach naturalne rośliny, ciepłe światło i lite drewno – dzięki temu Twoje wnętrze udekorowane spiekiem kwarcowym do złudzenia przypominającym beton będzie wyglądać zachwycająco i gustownie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*